Πάφος: Λέγκια σήμερα και Παναθηναικός την Τετάρτη πριν την επιστροφή στη βάση της

Άνετη νίκη της Πάφος FC στο δεύτερο φιλικό επί αυστριακού εδάφους. Η παφιακή ομάδα… ξεμούδιασε ρίχνοντας πεντάρα στην αδύναμη Ιλίριγια, που αγωνίζεται στη Β’ Κατηγορία της Σλοβενίας.

Οι γαλάζιοι μπήκαν με όρεξη και διάθεση για επίθεση από το ξεκίνημα, βρίσκοντας το γκολ που τους έβαλε μπροστά στο σκορ μόλις στο 14′ με κοντινή κεφαλιά του Ζάιρο μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Βραζιλιάνος φορ ήταν αυτός που έγραψε και το 2-0 στο 40ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τουμάσι διαμόρφωσε το 3-0. Λίγα μόλις λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 49′ ο Μπρούνο σκόραρε επίσης, ενώ στο 55′ ο Τάνκοβιτς πρόσθεσε το όνομα του στη λίστα των σκόρερ.

Σήμερα η παφιακή ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Λέγκια Βαρσοβίας, σε ένα φιλικό με αρκετά ψηλότερο βαθμό δυσκολίας. Την Τετάρτη (3/7) θα αγωνιστεί κόντρα στον Παναθηναϊκό, στο τελευταίο φιλικό πριν την επιστροφή στην Κύπρο στις 5 Ιουλίου.