Το Γυμνάσιο Αποστόλου Παύλου πρωταθλητής Πάφου στην καλαθόσφαιρα (VIDEO)

Το Γυμνάσιο Αποστόλου Παύλου είναι ο πρωταθλητής γυμνασίων της επαρχίας Πάφου στην καλαθόσφαιρα. Στον τελικό του μαθητικού πρωταθλήματος που διεξήχθη χθες το απόγευμα στο κλειστό «Άκης Κλεάνθους», η ομάδα του Γυμνασίου Αποστόλου Παύλου κέρδισε το Αθλητικό Γυμνάσιο Αγίου Θεοδώρου Πάφου με 51-44 και πήρε την πρώτη θέση και παράλληλα το εισιτήριο για συμμετοχή στο παγκύπριο πρωτάθλημα γυμνασίων.

Ο χθεσινός τελικός προκάλεσε πρωτοφανή για τα δεδομένα της καλαθόσφαιρας στην Πάφο κοσμοσυρροή στο κλειστό της 1ης Απριλίου, που ήταν κατάμεστο από μαθητές, γονείς και άλλους φίλους του αθλήματος, ενώ η ατμόσφαιρα ήταν πολύ φανατισμένη σε ορισμένα διαστήματα.

Οι παίκτες των δύο ομάδων αποχώρησαν πάντως αγκαλιασμένοι στο τέλος του αγώνα και χειροκρότησαν αλλήλους κατά την τελετή της απονομής των κυπέλων και μεταλλίων.

Δείτε ένα χαρακτηριστικό VIDEO του χθεσινού τελικού, στο WEB TV του PafosNet.