Pafos Net

Πάφος: Και νέα τεσσάρα από τον Απόλλωνα στον ημιτελικό του Κυπέλλου

title image

Ο Απόλλωνας μετά το 4-0 του πρώτου αγώνα , πέτυχε άλλα τέσσερα  τέρματα  στον σημερινό επαναληπτικό με την Πάφο και πλέον βρίσκεται στον τελικό για τρίτη σερί χρονιά.

Ο Απόλλωνας πέτυχε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, δύο με τον Ζελάγια στο 11 και 34 και ένα με τον Ντα Σίλβα με πέναλτι στο 27. Με την έναρξη της επανάληψης  ο Απόλλωνας έκανε το 4-0 με αυτογκόλ του Ντόβπνια. Στο 74 η Πάφος μείωσε σε 1-4 με σουτ του Μπεριγκό.

Πάφος: Αγκούν, Χόριτς, Σικόρσκι(61′ Ντεούλ), Γκάμποβς, Φυλακτού, Χριστοδούλου(46′ Ζαχαρίου), Τάραβελ, Γιάνζα, Μπεριγκό, Μοστέφα ((84′ Βάλντο), Ντόβπνια

Απόλλωνας: Βάλε, Μαρτίνεζ, Ντα Σίλβα, Ζελάγια(54′ Πίττας), Πέδρο(46′ Στυλιανού), Μάρκοβιτς(46′ Σπόλιαριτς), Γιούστε, Πιτιάν, Σαρδινέρο, Βασιλείου, Άλεφ