Πάφος FC: Ιδανικό αντίο στο φετινό πρωτάθλημα

Ιδανικό φινάλε για την Πάφος FC στο φετινό πρωτάθλημα. Νίκησε 3-0 την Δόξα Κατωκοπιάς στην τελευταία αγωνιστική και μπορεί πλέον να αφιερωθεί στο χτίσιμο της ομάδας της νέας σεζόν, που σύμφωνα με τους ίδιους τους ανθρώπους της, θα ανεβάσουν ένα επίπεδο τους γαλάζιους σε σχέση με το τί γνωρίζαμε μέχρι σήμερα.

Η Πάφος παρουσιάστηκε καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ντεούλ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματα της από την άσπρη βούλα με τον Μπεριγκό και στο 72ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 3-0 με γκολ του Βάλντο.

Πλέον, με το πέσιμο της αυλαίας, θα ακολουθήσουν πολλές εξελίξεις, και τον πρώτο λόγο θα έχουν οι επενδυτές Σεργκέι Λομάκιν και Ρομάν Ντουμπόφ. Οι ανακατατάξεις εκτιμάται ότι θα είναι πολλές και θα αγγίζουν όλο το φάσμα του ποδοσφαιρικού τμήματος. Κάποια πράγματα λειτούργησαν σωστά στην πρώτη σεζόν με το μοντέλο που επιλέγηκε, κάποια άλλα όμως δεν άρεσαν, ούτε στον εκτελεστικό πρόεδρο Χρίστο Γλυκύ, ούτε στους Ρώσους επενδυτές.

Οι επόμενες μέρες θα καθορίσουν πολλά για τον μετεγγραφικό σχεδιασμό της επόμενης περιόδου, με τους δύο Ρώσους επενδυτές να είναι αποφασισμένοι να ρίξουν αρκετό χρήμα. Αμφότεροι  θα έχουν συνάντηση με τους στενούς συνεργάτες τους, καθώς και με τον νέο τεχνικό διευθυντή Λαρς Χάλενγκριν.