Πάφος: Πήρε τον βαθμό, μπορούσε το τρίποντο με την Αγία Νάπα

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Αγία Νάπα και Πάφος για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Πάφος ήταν αυτή που άξιζε περισσότερο τη νίκη, παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 7ο λεπτό με τον Μούσα Μγκούνι, πριν ο Γκριγκαλασβίλι ισοφαρίσει για τους παίκτες του Σοφόκλη Σοφοκλέους.

Η Πάφος κρατούσε περισσότερο τη μπάλα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, έχοντας και μεγάλη ευκαιρία με τον Οκόγιε. Φλύαρη υπεροχή είχε η Πάφος και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Τελικά, ο Γκριγκαλασβίλι με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ισοφάρισε σε 1-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Μετά το γκολ της ισοφάρισης η γηπεδούχος ομάδα έδειχνε να τα έχει λίγο χαμένα, σε αντίθεση με την Πάφο που έψαχνε την ολική ανατροπή.

Αγία Νάπα: Μπρίντιγκαρ, Φίλγκεϊτ (46' Λαμπρόπουλος), Σκόπλιακ, Ρεϊνολτ, Εμγκούνι, Στογιάνοφ (61' Λόβρεσιτς), Φεμί (51' Μάατσεν), Μαρκόφσκι, Φούσκο, Ίμπσον, Μέρτακκας

Πάφος FC: Κρούμινς, Αλαμπί, Γκριγκαλάβα, Γκόμες, Γκελασβίλι (84' Αγίβι), Μάατσι, Ιωάννου, Γκρικαλασβίλι (83' Μουτίνιο), Οκόγιε (87' Δημοσθένους), Κχμαλάτζε, Νταμάχου