Μόνος πρώτος ο Παφιακός

Ο Παφιακός είναι η μοναδική ομάδα με το απόλυτο σε τέσσερα παιχνίδια και απολαμβάνει την κορυφή της βαθμολογίας με 12 βαθμούς. Η ομάδα της Πάφου έστω και δύσκολα κέρδισε στο «Αφροδίτη» την Αναγέννηση Δερύνειας με 3 -1. Οι Δερυνειώτες που πάλεψαν για άλλο ένα ματς δέχθηκαν την τέταρτή τους ήττα.

Στο πρώτο σετ οι πρωτοπόροι δεν κατάφεραν να επιβληθούν αφού η Αναγέννηση κατάφερε να τους κοντράρει και να δείξει ότι πήγε στην Πάφο για τη νίκη. Τελικά, ο Παφιακός εκμεταλλευόμενος κάποια λάθη των «πράσινων» πήρε το σετ με 25 -22.

Στο δεύτερο σετ δεν άλλαξε κάτι δραματικά, αφού πάλι ο Παφιακός ήταν καλύτερος σε όλα τα σημεία και παρά την πολύ καλή προσπάθεια των Δερυνειωτών κέρδισε το σετ με 25 – 21 και πήρε προβάδισμα 2 -0 στο σκορ. Στο τρίτο σετ η Αναγέννηση μπήκε πολύ καλύτερα και αφού διατήρησε την απόδοσή της σε ψηλά επίπεδα αιφνιδίασε τον Παφιακό κερδίζοντας με 19 -25 μειώνοντας σε 1 -2 τα σετ. Ωστόσο, ο Παφιακός του Σπύρου Πρωτοψάλτη δεν θέλησε να κάνει χαρακίρι και παίζοντας σοβαρά στο τέταρτο σετ κέρδισε με 25 -18 και τον αγώνα με 3 -1 σετ.

Παφιακός (Σπ. Πρωτοψάλτης):Κωνσταντινίδης, Μπουρκόφσκι, Οικονομίδης,Μπατίστα, Ανδρέου, Μασιέλ, Παπαχριστοδούλου (Λίμπερο)
Αναγέννηση(Α. Κωνσταντίνου):Καραγιάννης, Χρυσοστόμου, Νικόλοφ, Αρμενάκης, Ττόφιας, Αρμενάκης, Πράια