Aκρίτας: Έχασε τον τελικό κυπέλλου Γ' Κατηγορίας στα πέναλτι

Ο Ονήσιλος είναι ο φετινός κυπελλούχος Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ! Στην πρώτη του συμμετοχή από τότε που άρχισε η διοργάνωση των «μικτών» κατηγοριών, κατάφερε να κατακτήσει να κατακτήσει το τρόπαιο, επικρατώντας στη διαδικασία των πέναλτι του Ακρίτα. Το σκορ του 90λέπτου και της ημίωρης παράτασης ήταν 2-2. Ο Ονήσιλος ήταν αυτός πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με μια μαεστρική εκτέλεση φάουλ του Μαυρουδή (45+1’) στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ένα πέναλτι του Παπαθανασίου (49’) στις αρχές του δεύτερου 45λεπτου. Ο Ακρίτας δεν πτοήθηκε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τέρματα των Χριστοφίδη (64’) και Π. Φιλίππου (72’), στέλνοντας έτσι το ματς στην παράταση. Εκεί δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου η ομάδα της Σωτήρας βρήκε νικήτρια. Εκ διαμέτρου αντίθετα τα συναισθήματα των παικτών μετά το τέλος του αγώνα… Παίκτες, τεχνική ηγεσία, διοίκηση και οπαδοί του Ονήσιλου πανηγύρισαν με τη ψυχή τους την κατάκτηση του τίτλου, ενώ από πλευρά Ακρίτα υπήρχε πίκρα και απογοήτευση.