Β' Κατηγορία: Με ήττα το restart του Ακρίτα Χλώρακας

Με τις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής, της πρώτης του δεύτερου γύρου επέστρεψαν σήμερα οι ομάδες του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας στη δράση. Ο Ακρίτας Χλώρακας ξεκίνησε με το αριστερό την επανεκκίνηση αυτή, αφού έχασε με 3-1 στην Ξυλοτύμπου.

Ο πρωτοπόρος Οθέλος Αθηαίνου (34 βαθμοί) ηττήθηκε στην έδρα του από την Αγία Νάπα με 2-0. Ο Κολοκούδιας με πέναλτι στο 64ο άνοιξε το σκορ και στο 72ο λεπτό ο Πιντσέλι πέτυχε το 2-0. Η δεύτερη της κατάταξης ΠΑΕΕΚ (32 βαθμοί) φιλοξενήθηκε στο Λιοπέτρι από τον Αχυρώνα και γνώρισε την ήττα με 1-0. Το γκολ ο Κονέ στο 85ο λεπτό. Ο Άρης ακολουθεί στην τρίτη θέση με 30 βαθμούς αλλά με αγώνα λιγότερο, έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Ονήσιλο Σωτήρας στο Τσίρειο Στάδιο.