Pafos Net

Το Πρόγραμμα της Β’ Κατηγορίας: Ντέρμπι με το καλημέρα η Πάφος!

title image

Πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΚΟΠ η κλήρωση του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας περιόδου 2014 - 2015 και ανέδειξε δύο σπουδαία ντέρμπι για την πρεμιέρα. Η Πάφος θα φιλοξενήσει το Παραλίμνι και η Δερύνεια τον Άρη. Η πρεμιέρα είναι προγραμματισμένη για το Σαββατοκύριακο 20 - 21 Σεπτεμβρίου.

Οι 14 ομάδες του πρωταθλήματος είναι οι εξής: Πάφος FC, Αναγέννηση Δερύνειας, ΕΝ Παραλιμνίου, ΕΝ Παρεκκλησιάς, Άρης, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, Ομόνοια Αραδίππου, ΑΕΖ, ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς, Διγενής Ορόκλινης, ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς, Ελπίδα Ξυλοφάγου, Ν&Σ Ερήμης, Ολυμπιακός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της φετινής διοργάνωσης είναι το ακόλουθο:

1η αγωνιστική:
Ελπίδα Ξυλοφάγου - ΑΕΖ
Πάφος FC - ΕΝ Παραλιμνίου
Ομόνοια Αραδίππου - ΕΝ Παρεκκλησιάς
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Ολυμπιακός - Ν&Σ Ερήμης
Αναγέννηση Δερύνειας - Άρης
ΕΝΑΔ - Διγενής Ορόκλινης

2η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - Πάφος FC
Άρης - ΕΝΑΔ
Ν&Σ Ερήμης - Αναγέννηση Δερύνειας
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ολυμπιακός
ΕΝ Παρεκκλησιάς - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΕΝ Παραλιμνίου - Ομόνοια Αραδίππου
ΑΕΖ - Διγενής Ορόκλινης

3η αγωνιστική
Πάφος FC - ΑΕΖ
Ομόνοια Αραδίππου - Ελπίδα Ξυλοφάγου
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - ΕΝ Παραλιμνίου
Ολυμπιακός - Ν&Σ Ερήμης
Αναγέννηση Δερύνειας - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΕΝΑΔ - Ν&Σ Ερήμης
Διγενής Ορόκλινης - Άρης

4η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
Πάφος FC - Ομόνοια Αραδίππου
Ν&Σ Ερήμης - Διγενής Ορόκλινης
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΕΝΑΔ
ΕΝ Παρεκκλησιάς - Αναγέννηση Δερύνειας
ΕΝ Παραλιμνίου - Ολυμπιακός
ΑΕΖ - Άρης

5η αγωνιστική
Ομόνοια Αραδίππου - ΑΕΖ
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - Πάφος FC
Ολυμπιακός - Ελπίδα Ξυλοφάγου
Αναγέννηση Δερύνειας - ΕΝ Παραλιμνίου
ΕΝΑΔ - ΕΝ Παρεκκλησιάς
Διγενής Ορόκλινης - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Άρης - Ν&Σ Ερήμης

pafos2

6η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - Αναγέννηση Δερύνειας
Πάφος FC - Ολυμπιακός
Ομόνοια Αραδίππου - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Άρης
ΕΝ Παρεκκλησιάς - Διγενής Ορόκλινης
ΕΝ Παραλιμνίου - ΕΝΑΔ
ΑΕΖ - Ν&Σ Ερήμης

7η αγωνιστική
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - ΑΕΖ
Ολυμπιακός - Ομόνοια Αραδίππου
Αναγέννηση Δερύνειας - Πάφος FC
ΕΝΑΔ - Ελπίδα Ξυλοφάγου
Διγενής Ορόκλινης - ΕΝ Παραλιμνίου
Άρης - ΕΝ Παρεκκλησιάς
Ν&Σ Ερήμης - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

8η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - Διγενής Ορόκλινης
Πάφος FC - ΕΝΑΔ
Ομόνοια Αραδίππου - Αναγέννηση Δερύνειας
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - Ολυμπιακός
ΕΝ Παρεκκλησιάς - Ν&Σ Ερήμης
ΕΝ Παραλιμνίου - Άρης
ΑΕΖ - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

9η αγωνιστική
Ολυμπιακός - ΑΕΖ
Αναγέννηση Δερύνειας - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΕΝΑΔ - Ομόνοια Αραδίππου
Διγενής Ορόκλινης - Πάφος FC
Άρης - Ελπίδα Ξυλοφάγου
Ν&Σ Ερήμης - ΕΝ Παραλιμνίου
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΕΝ Παρεκκλησιάς

10η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - Ν&Σ Ερήμης
Πάφος FC - Άρης
Ομόνοια Αραδίππου - Διγενής Ορόκλινης
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - ΕΝΑΔ
Ολυμπιακός - Αναγέννηση Δερύνειας
ΕΝ Παραλιμνίου - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΑΕΖ - ΕΝ Παρεκκλησιάς

pafos4

11η αγωνιστική
Αναγέννηση Δερύνειας - ΑΕΖ
ΕΝΑΔ - Ολυμπιακός
Διγενής Ορόκλινης - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
Άρης - Ομόνοια Αραδίππου
Ν&Σ Ερήμης - Πάφος FC
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ελπίδα Ξυλοφάγου
ΕΝ Παρεκκλησιάς - ΕΝ Παραλιμνίου

12η αγωνιστική
Ελπίδα Ξυλοφάγου - ΕΝ Παρεκκλησιάς
Πάφος FC - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Ομόνοια Αραδίππου - Ν&Σ Ερήμης
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - Άρης
Ολυμπιακός - Διγενής Ορόκλινης
Αναγέννηση Δερύνειας - ΕΝΑΔ
ΑΕΖ - ΕΝ Παραλιμνίου 

13η αγωνιστική
ΕΝΑΔ - ΑΕΖ
Διγενής Ορόκλινης - Αναγέννηση Δερύνειας
Άρης - Ολυμπιακός
Ν&Σ Ερήμης - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ομόνοια Αραδίππου
ΕΝ Παρεκκλησιάς - Πάφος FC
ΕΝ Παραλιμνίου - Ελπίδα Ξυλοφάγου

pafos3

 

SOCIAL MEDIA