Τεράστια νίκη των Κουκλιών: 1-2 μέσα στο Δασάκι!

Νίκη-χρυσάφι πέτυχε απόψε η ΑΕ Κουκλιών, κερδίζοντας μέσα στο Δασάκι τον Εθνικό με 1-2. Ένα τρίποντο που λίγες στροφές πλέον πριν την λήξη της κανονικής περιόδου, μπορεί να αποδειχθεί καθοριστικό για την σωτηρία της παφίτικης ομάδας.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν με 0-2, με γκολ των Σταμπολζίεφ στο 20' και του Αράμπα στο 46', ενώ δέχθηκε το γκολ λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιγνιδιού, γεγονός που προσέδωσε δραματικό τόνο στο φινάλε του ματς, με τον Καιρίνο να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα τρία λεπτά πριν το τέλος και την ομάδα των Κουκλιών να κρατά με υπερπροσπάθεια την πολύτιμη νίκη στα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων.

Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο της ομάδας της επαρχίας Πάφου να προβαίνουν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ιωάννου κρατούν πλέον την τύχη τους στα χέρια τους μετά από την τεράστια επιτυχία έναντι του κυριότερου αντιπάλου στη μάχη για αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού. Η ΑΕΚ ανέβηκε πλέον στους 21 βαθμούς, φτάνοντας σε απόσταση αναπνοής την σημερινή αντίπαλο που παρέμεινε στους 22.