Σημαντική νίκη για τον ΠΑΦΙΑΚΟ

Την μεγαλύτερη ως τώρα νίκη του στο Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Α΄ κατηγορία Ανδρών πέτυχε στο Θεμιστόκλειο η ομάδα βόλεϊ του ΠΑΦΙΑΚΟΥ.

Ο Παφιακός νίκησε «καθαρά» με 3-0 σετ, την κυπελοπρωταθλήτρια ομάδα της περσινής περιόδου, ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου, υποχρεώνοντάς την σε ήττα μέσα στην έδρα της. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων με τις πολλές και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ!

Η ομάδα του Στέλιου Καζάζη έπαιξε υποδειγματικά και πήρε «καθαρή» νίκη απέναντι στην ομάδα της Αμμοχώστου σκορπίζοντας αισιοδοξία για τη συνέχεια.

Στο πρώτο σετ ο Παφιακός συντηρούσε σταθερά μια διαφορά 2 πόντων αλλά το σετ έφτασε στο 24-24 με την ομάδα της Πάφου να παίρνει το σετ με 26-24.
Στο δεύτερο σετ ο Παφιακός επικράτησε σχετικά εύκολα με 25-19 και στο τρίτο σετ ολοκλήρωσε την μεγάλη εκτός έδρας νίκη του παίρνοντας το σετ με 25-21.

Ο νέος πρόεδρος του Παφιακού Συλλόγου Αθλοπαιδιών Δρ. Αντώνης Οικονομίδης μετά από το νικηφόρο αγώνα δήλωσε: «Χρειαζόμαστε μία νίκη απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο. Η ομάδα μας έχει δυνατότητες και το απέδειξε. Αυτή η νίκη θα μας τονώσει την ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια».