Προελαύνει η Πάφος FC. Βυθίζεται η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς.

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε σήμερα η Πάφος FC, κερδίζοντας στη Δερύνεια την Αναγέννηση. Η ομάδα του Σοφόκλη Σοφοκλέους πήρε το τρίποντο με γκολ του Θωμά Ιωάννου μόλις στο 6ο λεπτό, φθάνοντας έτσι τους 15 βαθμούς και παραμένοντας σε τροχιά κορυφής.

Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Πάφο, που δείχνει αργά και σταθερά να αποκτά πρωταγωνιστικό ρόλο στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας με την έλευση του κ. Σοφοκλέους.

Αντίθετη πορεία διάγει, από την άλλη, η δεύτερη ομάδα της επαρχίας Πάφου στη Β’ Κατηγορία. Η ΕΝΑΔ έχασε και πάλι στην Πόλη, αυτή τη φορά από την Ελπίδα Ξυλοφάγου.

Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 2-1 και άφησαν τους γηπεδούχους καθηλωμένους στους 5 βαθμούς.

Τα γκολ των νικητών σημείωσε ο Αβραάμ στο 27΄ και στο 77΄, ενώ για την ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς μείωσε ο Μίρτσεφ στις καθυστερήσεις του αγώνα.