Πάφος-ΑΕΚ: Σπουδαία νίκη 1-0 με επεισοδιακό τρόπο

Η Πάφος FC πέτυχε μια σπουδαία νίκη στο «Στέλιος Κυριακίδης» απέναντι στην ΑΕΚ (1-0) σε ένα αγώνα με αρκετή ένταση. Σκόρερ ο Νέμετς, ο οποίος ήταν σε θέση οφσάιντ. Αρκετή ένταση στο δεύτερο ημίχρονο, πολλές κίτρινες κάρτες, χαμένο πέναλτι από τον Λαρένα και αποβολή για τον Ζίβουλιτς. Δεύτερη διαδοχική ήττα για την ΑΕΚ έμεινε στην 4η θέση με 19 βαθμούς. «Ανάσα» για την Πάφο που έφθασε τους 11 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στην 9η θέση.  Πολλά τα παράπονα από πλευράς ΑΕΚ, στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν και οι δύο προπονητές (Ζέλικο Κόπιτς και Αντόνι Ιραόλα).

Πάφος FC (Ζέλικο Κόπιτς): Μολ, Χολτ, Σιρόκ (82′ Φιλιώτης), Ζάντερ, Κουλς, Ανγούλο, Ζίβουλιτς, Φόλπρεχτ, Γιένσεν, Νέμετς, Ράσιτς (70′ Ντοβπνία).

ΑΕΚ (Αντόνι Ιραόλα): Τόνιο, Σίλβα, Γκονθάλεθ, Ιωάννου (71′ Γκαρσία), Τρουγιόλς, Ακοράν (60′ Τέτε), Χέφελ, Λαρένα (73′ Ρουσιάς), Τομάς, Τρισκόφσκι, Γιάννου.