Pafos Net

Πάφος: Νέα ήττα, άσχημη εμφάνιση και έντονος πλέον ο προβληματισμός

title image

Νέα ήττα απόψε για την Πάφο, η οποία μετά από άσχημη εμφάνιση έχασε δίκαια από τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο με 2-1 και πλέον αρχίζουν να πυκνώνουν τα σύννεφα πάνω από το Στέλιος Κυριακίδης.

Μάντζης (60΄) και Γκουστάβο (76΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ) οι σκόρερ για την ομάδα του Πετράκη η οποία ήταν ουσιαστική στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη. Ο Βαλακάρι στο 90+3΄από το σημείο του πέναλτι μείωσε στο σκορ αλλά ήταν πολύ αργά για κάτι περισσότερο.

Προβληματική η εμφάνιση της Πάφου στο δεύτερο μέρος. Χαρακτηριστικό αυτού η πρώτη ουσιαστική της ευκαιρία η οποία ήρθε στο 80΄. Από την άλλη ο Ολυμπιακός, αν εξαιρέσουμε τα πρώτα λεπτά στο πρώτο μέρος, ήταν καλύτερος από την αντίπαλο του, είχε πάθος και χτυπώντας δις στο δεύτερο, έφτασε σ΄’ένα μεγάλο τρίποντο. Στους 9 βαθμούς οι μαυροπράσινοι, έμειναν στους δύο οι Παφίτες.

Ολυμπιακός: Μιχαήλ, Σαμπίνια, Γαρουφαλλιάς, Μάντζης, Γκουστάβο, Σαντάνα, Μανρίκε, Ανδρέου, Νάνι, Κυριάκου, Φαν Κέσελ.

Στον πάγκο οι: Καράδαης, Ψάλτης, Σάλι, Κα, Ζαχαρίου, Πεχλιβάνης, Σωτηρίου, Κοστόβ, Χάνι.

Πάφος FC: Ρούτκο, Σάιζ, Χάτσισον, Βα, Μπεριγκό, Βαλεριάνος, Φουρ, Αουρέλιο, Αραγιούρι, Βαλακάρι, Πάντσεον.