Πάφος FC: Θρίαμβος στο ντεμπούτο Σοφοκλέους, απίστευτο 4-4 η ΕΝΑΔ Πόλης.

Θριαμβευτικό ήταν το ντεμπούτο του Σοφοκλή Σοφοκλέους στον πάγκο της Πάφος FC, αφού η ενοποιημένη ομάδα πέρασε άνετα από την Κυπερούντα, κερδίζoντας την ΑΠΕΠ με 3-0.Ο Πάντος με δύο γκολ (40΄ και 64΄) και ο Ντίξον (65΄), ήταν οι σκόρερ της Πάφου FC.

Στην Πόλη Χρυσοχούς η ΕΝΑΔ δεν κέρδισε ούτε σήμερα το τρίποντο, το παιγνίδι με την Παρεκκλησιά όμως ήταν από αυτά που μένουν στο μυαλό των θεατών. Ισόπαλο 4-4 (!!!) τελείωσε το παιχνίδι, με την ΕΝΑΔ να καταφέρνει ουσιαστικά να «κλέψει» στο τέλος έστω και τον ένα βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15΄ με τον Χρίστου, με τον Μπογκντάνοφ να ισοφαρίζει δέκα λεπτά αργότερα. Ο Χριστοφή πέντε λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου έδωσε και πάλι προβάδισμα για την Παρεκκλησιά, ωστόσο ο Οπάρα στο 45΄ισοφάρισε και πάλι για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη πιο συναρπαστικό, καθώς ο Ευσταθίου έκανε το 3-2 στο 55΄ για την επαρχιακή ομάδα της Λεμεσού και ο Γκρούνι στο 65΄ έγραψε το 4-2. Και εκεί που όλα φαίνονταν χαμένα για την ομάδα της Χρυσοχούς, ο Πικραμένος στο 82΄ μείωσε σε 4-3 και στο 86΄ ο Οπάρα έκανε το απίστευτο 4-4.