Νίκησε με 2-1 η Πάφος την ΑΕΛ σε φιλικό

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη χθες στο Παφιακό, στην παρουσία 500 φιλάθλων, η Πάφος FC νίκησε την ΑΕΛ με 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μάατσι, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Λεμεσού στο 13' με τον Φέλτσερ. Τη φιλική νίκη για την Πάφο έδωσε έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γκριγκέτς.

Όπως γράφει στον «Φ» ο Ανέστης Χρυσοστόμου, οι προπονητές των δύο ομάδων χρησιμοποίησαν πολλούς ποδοσφαιριστές και εξήγαγαν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική τους κατάσταση και την πρόοδο τους.

Για την Πάφος FC αγωνίστηκαν βασικοί οι Κβασκβάντζε, Σάββα, Μακρής, Μουτίνιο, Μποντιόνγκ, Δημοσθένους, Γ. Σιέλης, Μάατσι, Ιωάννου, Οκόγιε και Νταμάχου και ως αλλαγή οι Κρούμινς, Χαραλάμπους, Σοφοκλέους, Χατζηζηνοβίου, Ζαχαρίου, Γκόμες, Γκριγκέτς, Μάρκες, Κχμαλάτζε, Αγιβί και Αλαμπί.

Την αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ αποτελούσαν οι Ντεγκρά, Β. Σιέλης, Σαμπού, Ρομπέρ, Ελευθερίου, Οχένε, Σαρντινέρο, Φέλτσερ, Σοάρες, Φράγκου και Μαύρου, ενώ ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Σκοβρόν, Γεωργίου, Σταύρου, Ταγκπατζούμι, Νικολάου, Λίλλης, Αϊρόσα, Βασιλείου, Κυριάκου και Θεοδώρου.