Pafos Net

Κούκλια: Πήραν ένα βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος.

title image

Ακόμα ένα βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πήρε η ΑΕΚ Κουκλιών, η οποία έμεινε στο 0-0 με την Δόξα στο Παφιακό. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μάλιστα καλύτεροι, με περισσότερες αξιόλογες ευκαιρίες, αλλά ο Καϊρίνος όποτε χρειάστηκε δήλωσε παρών και αποσόβησε τους κινδύνους.

Η Δόξα ήταν αυτή που πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έφτιαξε περισσότερες επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Καϊρίνου στο πρώτο ημίχρονο. Δυνατό ξεκίνημα έκανε η Δόξα και στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ζήτησε και πέναλτι σε ανατροπή του Καρλίτος. Η ΑΕΚ Κουκλιών απάντησε στις ευκαιρίες προς το τέλος του αγώνα, αλλά το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι τέλους.
ΑΕΚ: Καιρίνος, Γκόμες, Ντε Μπρούνο (59΄ Σταμπολίεφ), Γαρπόζης, Ιωάννου, Ακόστα, Βραντζικάν, Σιέλης (69΄ Παχταλιάς), Γουέσλεμ (59΄ Αράμπα)