ΑΕΚ Κουκλιών: Τετέλεσται;

Χαρακτηρίστηκε ως " αγώνας δίχως αύριο" για την ομάδα των Κουκλιών και δυστυχώς φαίνεται ότι αφήνει τους κιτρινόμαυρους δίχως αύριο στην Α' Κατηγορία. Η ΑΕΚ ηττήθηκε στον αγώνα-μια χρονιά με τον Άρη με σκορ 1-2 και όλα δείχνουν ότι αποχαιρετά την κατηγορία των μεγάλων, την ίδια σαιζόν που την γνώρισε για πρώτη φορά.

Η κρισιμότητα του αγώνα λύγισε τους παίκτες του Δημήτρη Ιωάννου, οι οποίοι δεν μπόρεσαν σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα να λάβουν θέση οδηγού. Μοναδική έκλαμψη των κουκλιωτών ήταν η ισοφάριση σε 1-1 στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης ωστόσο ήταν η ομάδα που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλο το 90λεπτο και δικαίως πανηγυρίζει εδώ και λίγη ώρα το τρίποντο που τον ανέβασε στους 26 βαθμούς και το οποίο πιθανότατα μεταφράζεται σε σωτηρία του και υποβιβασμό της ΑΕΚ των 21 μόλις βαθμών.