Pafos Net

Επιτέλους: Τρίποντο-χρυσάφι για τα Κούκλια με τη Νέα Σαλαμίνα.

title image

Νικηφόρα μπήκε στο 2014 η ΑΕ Κουκλιών, καθώς επικράτησε στο Παφιακό της Νέας Σαλαμίνας με 2-0. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου, που αγνοούσε την επιτυχία από την 7η αγωνιστική, όταν στο ίδιο γήπεδο επικρατούσε της Αλκής με 2-1.

Το 1-0 τελικά ήρθε στο 68', όταν βολέ του Καϊρίνου από την περιοχή του, βρήκε στην επίθεση τον Αράμπα που έδωσε με κεφαλιά στον Σιέλη και ο τελευταίος με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ στην κίνηση μόλις έξω από την περιοχή νίκησε τον Σέτκους.

Στο 71ο λεπτό οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν όταν αποβλήθηκε από πλευράς γηπεδούχων ο Παναγιώτης Ιωάννου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στην πρώτη του εμφάνιση με την ΑΕΚ, ωστόσο αυτό δεν επηρέασε τα Κούκλια που πέτυχαν και δεύτερο γκολ. Ήταν στο 78ο λεπτό όταν ο Βραντζικάν πλάσαρε από καλή θέση, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Μιντίκκη και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Σέτκους.

Κούκλια (Δημήτρης Ιωάννου): Καϊρίνος, Π. Ιωάννου, Ακόστα, Μπάνο, Γκόμες, Βέσλεμ (76' Πικραμένος), Σιέλης, Σάββα, Γκονσάλες (46' Σταμπόλζιεφ), Ντε Μπρούνο (66' Αράμπα), Βραντζικάν.

Νέα Σαλαμίνα (Στέλιος Αντωνίου): Σέτκους, Ψιάνος, Σκβορτς, Κούσουλος, Μιντίκκης, Τσούριουριτς (66' Ρόκε), Ντομπρασίνοβιτς, Παναγή, Λεόν, Εντιαγέ, Βαττής.