Απίστευτη γκάφα της Πάφου: Το 0-3 έγινε...4-4!

Χόρτασαν μεν γκολ και θέαματα στην Ερήμη, οι παφίτες ωστόσο έχουν κάθε λόγο να θεωρούν εαυτούς...κορόιδα. Το 0-3 της Πάφος FC επί της Ερήμης, έγινε τελικά 4-4, με αποτέλεσμα να χαθούν δύο βαθμοί με απαράδεκτο τρόπο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 0-3 από το 38', με σκόρερ τους Μουτίνιο 19', Πάντο 22' και Γκρίγκετς 38'.

Οι γηπεδούχοι έκαναν αυτό που κανείς δεν περίμενε και έδειξαν σημάσια ζωής στο 40', όταν μείωσαν με τον Μάλσομ, ενώ ένα λεπτό αργότερα μπήκαν για τα καλά στο ματς, με τον Πάλμερ.

Στην επανάληψη ο Σάμ Μάλσομ ισοφάρισε στο 55', για να έρθει ο Φιλίππου στο 74' να κάνει το 3-4. Ωστόσο η τελευταία λέξη ανήκε στους γηπεδούχους, που στο 76' και πάλι με τον Πάλμερ έφτασε στον πολύτιμο βαθμό.

Το ίδιο άσχημα κύλησε η σημερινή αγωνιστική και για την ΕΝΑΔ, η οποία στην Πόλη Χρυσοχούς έχασε από τον Ολυμπιακό με 1-2. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο 7' με αυτογκόλ του Μουχτάρη ενώ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 71' με πέναλτι του Μαύρου και να πάρει το τρίποντο με τον Ανδριόπουλο λίγο πριν το τέλος.