Β' Κατηγορία: Ισοπαλία με Διγενή Μόρφου εκτός σήμερα ο Ακρίτας Χλώρακας

Με την αναμέτρηση του Διγενή Ακρίτα Μόρφου απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική της Β' κατηγορίας. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1. Και οι δύο ομάδες δίνουν σκληρή μάχη για την παραμονή τους στην κατηγορία. Στους 30 βαθμούς πλέον ο Διγενής, στους 32 ο Ακρίτας.

Η αγωνιστική άρχισε την Παρασκευή με σπουδαία νίκη της ΠΑΕΕΚ επί της Ομόνοιας Ψευδά με 3-1, που την διατηρεί σε τροχιά ανόδου.

Εκτός έδρας αποστολή χθες για τον Άρη που αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με την Αλκή Ορόκλινης στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής.

Προηγήθηκε η Αλκή με τον Ολατούνζι στο 21ο λεπτό και ο Άρης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Τάμαχου.

Στο Στάδιο ΓΣΖ η Αγία Νάπα νίκησε τον ΑΣΙΛ Λύσης με 1-0 με πέναλτι του Κολοκούδια στο 28ο λεπτό. Στο 90ο λεπτό ο ΑΣΙΛ έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ράνος και απέκρουσε ο Γιωργαλλίδης.

Βαθμολογία πρώτης τετράδας: Άρης 53, ΠΑΕΕΚ 52, Αγία Νάπα 49, Οθέλλος Αθηαίνου 47