AEK : Μαρτύριο πλέον τα εναπομείναντα παιγνίδια της.

Με τί κουράγιο να συνεχίσεις να αγωνίζεσαι, όταν ξέρεις ότι πλέον είσαι και ουσιαστικά στη Β Κατηγορία. Όσο και να λέμε κοινοτυπίες, περί καθήκοντος, περί αξιοπρέπειας, περί της χαράς του παιγνιδιού, κανείς δεν μπορεί να κατηγορήσει τους παίκτες της ΑΕ Κουκλιών για τις άσχημες ώρες που περνούν και οι οποίες είναι φυσικό να αποτυπώνονται και στο γήπεδο.

Κλασικό παράδειγμα το σημερινό παιγνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα στο Παφιακό, όπου οι κουκλιώτες έχασαν με κάτω τα χέρια με 4-1. Μια ευκαιρία όλη κι’ όλη είχε η ΑΕΚ σε ένα 45λεπτο,  στο 37ο λεπτό και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν. Σκόρερ ο Βέσλεμ με γυριστό σουτ, έπειτα από ωραία μπαλιά του Μουτίνιο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καταστροφικό για την ΑΕΚ, με τους σαλαμιναίους να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 4-1 και να τελειώνει το παιγνίδι με συνοπτικές διαδικασίες.

Κούκλια (Σταύρος Φοιτίδης): Βιέιρα, Ιωάννου (71' Λουκαΐδης), Μακρής, Σάββα, Γαρπόζης, Γκόμες, Σέρζιο (62' Παχταλιάς), Ντε Μπρούνο, Βέσλεμ, Μουτίνιο (83' Αντωνίου), Αράμπα.

Νέα Σαλαμίνα (Νεόφυτος Λάρκου): Σέτκους, Ψιάνος, Σκβορτς, Μοντέιρο, Ζιλέ, Βαττής, Καλογέρης, Ντομπρασίνοβιτς (46' Τσούριουριτς), Ρόκε (46' Πάντος), Λεόν, Μενγκόλο.